Kezdőlap » Október 15.: a fehér bot napja

Október 15.: a fehér bot napja

2022. október 15. | 0 hozzászólás

Október 15-én, a fehér bot nemzetközi napján a látássérültek életére és mindennapjaira fókuszálunk: ezúttal egy érzékenyítő foglalkozással vettünk részt a Gönczy Pál Református Sport és Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola programjában.

Az iskola sok izgalmas programmal készült annak érdekében, hogy a gyerekek ideiglenesen bele tudjanak helyezkedni a látássérültek mindennapi nehézségeibe: például bekötött szemmel próbálhatták ki, hogy milyen végigmenni egy akadálypályán, vagy megkenni egy vajas kenyeret, vagy tárgyakat felismerni tapintással anélkül, hogy a látásukra támaszkodhatnának.

Mi vakvezető kutyás bemutatóval demonstráltuk, hogy hogyan segíti gazdáját egy vakvezető kutya, három kutyussal, Bíborkával, Csengével, és Alexszel, majd a gyerekek megszeretgethették a kutyusokat, akik nagyon örültek a sok simogatásnak, ráadásul még ajándékokat is kaptak. 🙂

Köszönjük a lehetőséget, nagyon örülünk, hogy részt vehettünk az eseményen!