Kezdőlap » Kutyás terápiás párosok temperamentumvizsgája

Kutyás terápiás párosok temperamentumvizsgája

2019. május 12. | 0 hozzászólás

Ahhoz, hogy egy kutyussal kutyás terápiát lehessen végezni, két vizsgát is le kell tennie a párosnak (a kutyusnak és a gazdának együtt).
Az első alkalom a temperamentumvizsga, amikor a vizsgabizottság felméri a kutya általános készségeit, a páros terápiás munkára való alkalmasságát, és engedelmességi feladatokat is teljesíteni kell. Az a vizsga célja, hogy olyan ingerekkel szembesüljön a páros, amik valós terápiás foglalkozási helyzetben is előfordulnak.
Három önkéntesünk teljesítette ezt a fázist:
Szima Magdolna és Lenny
Papp Andrea és Lara
Bazsó Lajos és Zéró
Ezt a fázist követi a vizsga második részére való felkészülés, melynek során a képzés alatt álló páros legalább 15 alkalommal csatlakozik egy valódi terápiás foglalkozáshoz (ahol egyrészt figyelik a kutyás terápiát végzők tevékenységét, így tanulva, másrészt aktívan be is csatlakoznak a terápiás munkába), ezt követően történhet meg a vizsga második része, amikor valós terápiás szituációban történő munkára kerül sor.
Nagyon örülünk, hogy önkénteseink és kutyusaik sikeresen teljesítették a vizsga első részét, köszönjük a munkájukat!