Kezdőlap » Denisz, a vakvezető kutya nyugdíjba ment

Denisz, a vakvezető kutya nyugdíjba ment

2020. november 03. | 0 hozzászólás

Deniszt alapítványunk képezte ki vakvezető kutyának, 2013-ban vizsgázott le látássérült gazdájával, azóta dolgozott vakvezető kutyaként Debrecenben. A kutyus most 9 és fél éves, nemrég egészségügyi, mozgásszervi problémák merültek fel nála, szerencsére műtétre nem volt szükség, a gyógyszeres kezelés hatásosnak tűnik, de vakvezető munkával természetesen már nem terheljük, hiszen már nem mozoghat annyit, mint fiatalabb korában.
A kutyus Törökbálintra költözött, ahol új családjával, Enikővel, Andrással, és Domonkossal fogja tölteni nyugdíjas éveit. Nagyon köszönjük Enikőéknek, hogy ilyen nagy szeretettel, kedvességgel és gondoskodással fogadták a kutyust, sok boldog együtt töltött évet kívánunk!

Denisz vakvezető kutyaként: TV-riport Zsomborról és Deniszről