Kettesy Aladár Általános Iskola és Kollégium

Az iskola 1972 óta fogadja tanulóit. Az intézményben ép értelmű látássérült, tanulásban akadályozott gyengén látó tanulók oktatása, nevelése zajlik. Az oktatás speciális módszerekkel történik kis létszámú osztályokban, emellett diákotthoni elhelyezést és szemészeti ellátást is biztosítanak a gyermekek számára.

Az általános oktatáson túl rengeteg tanórán kívüli tevékenység, habilitációs-rehabilitációs foglalkozások, speciális tantárgyak tanítása is segíti az itt tanuló gyerekek fejlesztését, a nap mint nap használatos tevékenységek tanítását.

A kutyás terápia során a gyerekek megismerkednek a kutyával, felkészülnek annak gondozására, a vele való közlekedésre. Emellett a kutya segítségével elsajátítják, illetve erősítik azokat a képességeket, amire szükségük van a mindennapi életben való boldogulás során.