Debrecen Megyei Jogú Város Reménysugár Otthona

A debreceni Reménysugár Gyermekotthon 6 évnél fiatalabb, állam által tartósan, vagy ideiglenesen gondozásba vett gyermekek ellátását, gondozását végzi. Célja, hogy számukra megfelelő otthont, és neveltetést biztosítson. Igyekszik megteremteni a lehető legjobb körülményeket, megadni mindent, amiben egy családi körben élő gyermek részesül. A rászoruló gyermekek nagy száma miatt ez sokszor nagy kihívást jelent az itt dolgozók számára. Ennek ellenére megtesznek minden tőlük telhetőt, lelkiismeretesen nevelik és segítik az itt élő gyerekeket, hogy egészséges fiatalokká, majd felnőttekké cseperedjenek, zökkenőmentesen beilleszkedjenek a társadalomba.

Ehhez a munkához próbálunk segítséget nyújtani a kutyás terápiák során. A foglalkozások során arra fektetjük a hangsúlyt, hogy bátorítsuk, nyitottabbá tegyük a gyerekeket, ösztönözzük Őket a kapcsolatteremtésre. A kutya által nyújtott élmények segítségével szeretnénk előhozni, és megerősíteni bennük azt az élelmességet, önbizalmat, kreativitást, amivel későbbi életük során könnyebben vehetik majd az előttük álló akadályokat.